27 Mart 2021 Yazarı admin 0

Zlatan Ibrahimovic muştuyu verdi! Dünya Kupası’nda…

39 yaşında İsveç Ulusal Kadrosu’na geri dönen Zlatan Ibrahimovic, kararıyla ilgili konuştu.

Ibrahimovic, “Oynadığım vakit katkı vermeye çalışırım. Kendi yeteneklerimi alana yansıtmaya uğraş ederim. Maç öncesinde plan yapmam. Yaptığım her şey doğaçlamadır. Alanda hala ninja hareketleri yapabiliyorum. 39 yaşımda olsam bile…” dedi.

İsveç Ulusal Kadrosu’na dönüşünü anlatan Ibrahimovic, “Bu hissi çok özlemişim. İsveç halkını, taraftarları… Zira, son defa oynadığımda stadyum büsbütün doluydu ve atmosfer çok hoştu. Tekrar de memnunum, gururluyum. Alandayken içim gururla doldu ve elimden gelenin en güzelini yapmaya çalıştım.” sözlerini kullandı.

Gürcistan’ı 1-0 yendikleri maç hakkında konuşan Ibrahimovic, “Maç hiç kolay değildi. Olmamız gerektiği kadar tehlikeli değildik. 2-3 gün birlikteydik ve çabucak maça çıktık. Kazanmamız değerliydi. Bu noktadan sonra her geçen dakika daha güzele gideceğiz.” diyerek kelamlarını sürdürdü.

Dünya Kupası’nda oynayıp oynamayağı ile ilgili gelen soruya İsveçli yıldız, “Dünya Kupası finallerinde hiç gol atamadım ve bu içimde ukde kaldı. Bunu yaşamak istiyorum. O istatistiğim sıfırda kalamaz.” diyerek konuşmasını noktaladı.