17 Mart 2021 Yazarı admin 0

Son dakikaspor haberi: Hırvatistan’dan 13 yıl sonra gelen Türkiye itirafı!


Hırvatistan, EURO 2008’de A Ulusal Takımımız’a elenmelerini hala unutamıyor. Hırvat basınından 24sata sitesi, “Hırvat sporunun en büyük trajedileri” başlıklı haberinde EURO 2008’de ülkemize elenmelerine 5. sıradan yer verdi.

Hırvatistan-Türkiye maçıyla ilgili çarpıcı sözler kullanılan haberde, Semih Şentürk’ün özel röportajı da yer aldı. İşte o sözler…

“Euro 2008’de kümenin birinci maçında Avusturya’yı 1-0, Almanya’yı 2-1 ve Polonya’yı 1-0 yenerek kendimizden emin bir biçimde Prater Stadı’na koştuk.

Rakibimiz, son anda mucizevi bir halde Çekya’yı yenerek kümeden çıkan ve çeyrek finaller için son treni yakalamayı başaran Türkiye’ydi.

“TÜRKİYE KADROSU ZAR SIKINTI BİR ORTAYA GETİREBİLMİŞTİ”

Bilic’in Türkiye’ye karşı fazla tecrübesi yoktu ve Almanya maçındaki birebir kadroyu oynatmaya karar verdi.

Türkiye ise Fatih Terim’in öncülüğündeki grubu zar güç bir ortaya getirebilmişti. Çok sayıda eksik oyuncusu vardı.

Anlamsız bir oyunda besbelli bir üstünlüğümüz vardı lakin çok büyük bir bahtımız da yoktu.

“112. DAKİKA HIRVAT FUTBOL TARİHİNE KARA HARFLERLE YAZILDI”

Luka Modric’in 119. dakikada gücünün son damlasını kullanarak topu ağlarla buluşturan Ivan Klasnic’e gönderdiği top sonrası bir coşku patlaması yaşandı ve bu his bize Almanya’yı tekrar yaşattı.

Lakin 122. dakikada Hırvat futbol tarihine kara harflerle yazılacak olan o anlar yaşandı.

“TEK BİR YANLIŞLA HER ŞEY SIFIRLANDI”

Yani Semih Şentürk’ün, Pletikosa’nın kalesinin üst direğine 16 metreden vurarak gönderdiği o topa, stoperlerimizin tüm turnuva boyunca birinci kere tehlikeli bir konumu durdurmak için geç kaldığı o ana kadar…

Tek bir yanılgıyla bir arada, her şey sıfırlandı. Oyuncular adeta şoka girdi ve morallerinin bozulmasıyla penaltılara gitti.

En kritik anlarda zihnen çöktük ve zafer sarhoşu Türkler zalim bir formda hesabımızı kesti.

Arda, Semih ve Hamit Altıntop golleri atarken, Modric, Rakitic ve Petric kaçırdı. Hırvatistan, Avrupa Şampiyonası tarihinin en dramatik finalini yaşadı.

“HIRVAT OYUNCULAR BUGÜN BİLE O MAÇI UNUTAMIYOR”

Bu maçtan aylar sonra bile ‘Eğer Bilic kutlamalara başlamış olmasaydı, Rakitic o topa vurmuş olsaydı neler olacaktı?’ diye konuşuluyordu.

Hırvat oyuncular o maçı için bugün hala hayatlarının en acı verici oyunu olduğunu söylüyor.

SEMİH ŞENTÜRK: O GOLÜ 1000 DEFA İZLEMİŞİMDİR

Semih Şentürk de 24sata’ya verdiği röportajda o golü ve daha sonrası yaşadıklarını şöyle anlattı:

Mesleğimin en âlâ atılımı ve en düzgün oyunuydu. Bugün bile o attığım golün görüntüsünü sık sık izlerim. Muhtemelen 1000 kere izlemişimdir.”

“O geceyi asla unutmayacağım, o hamleyi ve o golü. Hırvatistan’a attığım o gol hayatımı değiştirdi. O geceden yıllar sonra bile taraftarlar beni sokakta gördüğünde durdurup tebrik etti. (Sabah)