9 Mart 2021 Yazarı admin 0

Son dakika spor haberleri | Klopp’tan flaş açıklama! Almanya Ulusal Grubu…

İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool’un teknik yöneticisi Jürgen Klopp, bu yaz yahut sonrasında Almanya Ulusal Ekibi’ni çalıştırmak üzere bir niyetinin olmadığını söyledi.

Grubunun Leipzig ile yarın yapacağı UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 tipi maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Klopp, Joachim Löw’ün bu yıla ertelenen 2020 Avrupa Şampiyonası’nın (EURO 2020) akabinde Almanya Ulusal Grubu’ndaki teknik yöneticilik vazifesini bırakacağına yönelik açıklamalarını kıymetlendirdi.

Almanya Futbol Federasyonundan ulusal ekibi çalıştırması için teklif gelmesi halinde bunu kabul etmeyeceğini vurgulayan Klopp, “Bu yaz yahut sonrasında Almanya Ulusal Kadrosu’nu çalıştıracak potansiyel adaylar ortasında yer almıyorum. Liverpool ile kontratım 3 yıl daha devam edecek. Kolay bir durum. Bir mutabakatım var ve müddeti bitene kadar buna uyacağım.” tabirlerini kullandı.

Löw’ün 15 yıldır çalıştırdığı Almanya Ulusal Grubu’ndaki performansından övgüyle bahseden 53 yaşındaki Klopp, “Joachim Löw, ulusal ekipte uzun yıllar boyunca şahane işlere imza attı. Ulusal ekibi çalıştıran en başarılı teknik yöneticilerden birisi oldu. EURO 2020’den sonra ayrılmak istemesini anlayabiliyorum ve bu işi, öbürleri da yapabilir. Birçok kaliteli Alman teknik yönetici var.” değerlendirmesinde bulundu.

Löw, 2014’te Brezilya’nın konut sahipliğinde düzenlenen FIFA Dünya Kupası’nda şampiyonluk sevinci yaşamıştı.