28 Mart 2021 Yazarı admin 0

Son dakika spor haberleri: EURO 2020’deki Türkiye-İtalya maçı için flaş iddia! Stadyum değişebilir

A Ulusal Kadro’nun İtalya ile oynayacağı EURO 2020’nin birinci maçına Stadio Olimpico (Roma Olimpiyat Stadı) konut sahipliği yapmayabilir. İtalyan hükümeti 7 Nisan’a kadar federasyona ‘Maçlar seyircili oynanabilir’ garantisini veremezse, UEFA maçı diğer bir stada aldırabilir.

La Gazzetta dello Sport’ta yer alan habere nazaran; UEFA, EURO 2020’nin konut sahibi 12 kente tribünlere belli oranda seyirci alması gerektiğini ve alamayacak olan kentlerin bunu 7 Nisan’a kadar belirtmek zorunda olduğunu belirtti.

UEFA, tribünlere seyirci almayacak olan kentlerden mesken sahipliğini alacağını duyururken, İtalyanlar şimdi net bir karara varamadı.

İtalyan hükümetinin, pandemi ile ilgili endişelerinin olduğu lakin İtalya Futbol Federasyonu’nun da müsaade alabilmek için hükümete baskı kurduğu öne sürüldü.

HÜKÜMET ONAY VERMEZSE YER DEĞİŞECEK

İtalya Futbol Federasyonu, hükümet onaylı bir halde seyirci alınacağını 7 Nisan’a kadar bildirmezse alternatif bir stadyum bulunacak ya da konut sahibi olan stadyumlardan birine maçlar kaydırılacak. Münasebetiyle, 11 Haziran’daki Türkiye-İtalya maçının yeri değişmiş olacak.