10 Mart 2021 Yazarı admin 0

Son dakika spor haberi: Robinho’nun 9 yıllık mahpus cezası onandı

Milano Temyiz Mahkemesi, ülkemizde Sivasspor ve Başakşehir formaları da giyen Robinho’nun 9 yıllık mahpus cezasını onadı.

2013 yılında İtalya’nın Milano kentindeki bir gece kulübünde 23. doğum gününü kutlayan Robinho’nun, bir bayana toplu tecavüz olayına karıştığı argüman edilmişti. Yıldız futbolcu ve olaya karışan 5 kişi 2015’te hatalı bulunmuştu.

Brezilyalı futbolcu ise olay sırasında davacı bayanın sarhoş olduğu argümanlarını yalanlayarak temyize gitti. Milano Temyiz Mahkemesi, Brezilyalı oyuncunun kadonı küçümsediği ve aşağıladığı ayrıyeten yetkililere yanlış bilgi verip yönlendirdiğine vurgu yaptı ve mahkemenin kararını onadı.

Robinho’nun son karar için İtalya’nın en yüksek temyiz mahkemesi Yüksek Mahkeme’ye 45 gün içerisinde müracaat hakkı bulunuyor.

Real Madrid, Manchester City ve Milan üzere ekiplerin da formalarını giyen Robinho, daha sonra Sivasaspor ve Medipol Başakşehir’de de top koşturdu. Başakşehir sonrası ülkesine dönen ve Santos’la anlaşan Robinho, tecavüz davasının akabinde karşılıklı anlaşarak mukaveleyi feshetmişti.