9 Mart 2021 Yazarı admin 0

Son dakika spor haberi: Joachim Löw’den flaş karar! Almanya Ulusal Kadrosu’nu bırakıyor

Joachim Löw, 2021 yazında düzenlenecek EURO 2020 sonrası Almanya Ulusal Kadro Teknik Yöneticiliğini bırakacağını açıkladı.

2022 Dünya Kupası sonrası mukavelesi sona erecek olan Löw’ün isteği üzeirne bu tarih 1 yıl öne çekildi ve Almanya Futbol Federasyonu bu talebi kabul etti.

Löw, “Bu adımı çok dikkatli bir biçimde, gururla attım. Avrupa Şampiyonası’na büyük bir motivasyonla gideceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Bu misyonu yaptığım için gururluyum. Çok özel ve onur verici bir vazifesi üstlendim. Yaklaşık 17 yıl boyunca Almanya’nın en âlâ futbolcularıyla çalışma fırsatı buldum ve kendilerini geliştirmeleri için dayanak verdim. Büyük zaferler ve acı verici mağlubiyetler tattım. Yalnızca 2014 Dünya Kupası’nı kazanmamız değil, birçok büyülü an yaşadım. Bu fırsatlar için Almanya Futbol Federasyonu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Lideri Fritz Keller, “Joachim Löw’ün kararına hürmet duyuyoruz. DFB olarak biliyoruz ki Jogi Low dünyanın en güzel teknik yöneticilerinden bir adedidir. Almanya futboluna en çok hizmeti veren şahıslardan biridir. Sportif başarılarından çok empatisi ve insanlığıyla dikkat çekmiştir. DFB olarak ondan gelen bu isteği kabul ettik.” açıklamasını yaptı.

DFB Sportif Yöneticisi Oliver Bierhoff, “Löw ve ben 17 yıldır çok yakın çalışıyorum. Birlikte çok fazla şey deneyim ettik. Çok özel bir ilgiyi harika bir itimatla kurduk. Jogi ile birlikte Almanya eğlenceli ve keyifli bir atak futbolu oynamıştır. Bu grup 17 yıl içinde şahane bir biçimde gelişmiştir. EURO sonrası yollarımız ayrılacağı için üzgünüm.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.