9 Mart 2021 Yazarı admin 0

Bayanlar daha da güzelleştirir!

TFF ile Turkcell ortasında sponsorluk muahedesi yapıldı. Bayanlar Günü’nde bayan futbolunun gelişimine dayanak olmak hedefiyle imzalanan muahedeye nazaran Turkcell, 2022’nin sonuna kadar Bayanlar 1. Futbol Ligi’nin isim sponsoru oldu. Merasime katılanlar ortasında Ulusal Kadro teknik yöneticisi Şenol Güneş de vardı. Usta hoca, “Kadınımız saygıyı da sevgiyi de hak ediyor. Bayanlara gereken hürmet ve sevgiyi vermeliyiz. Bayanların futbola kucaklayıcı, samimi hislerini yansıtmasında her vakit fayda var. Bayanın şık olan hoşluğunu katarak futbolu daha hoş hale getirebiliriz” dedi.

GÜNEŞ şöyle devam etti: Uzun vakittir futbolun içindeyim. Bayanların kamplarının bu türlü hazırlandığını hatırlamıyorum. Bir miras bırakmanızı istiyoruz. Hem ruj sürün, hem top sürün, ikisini de yapabilirsiniz. Ülkemizi güzel temsil ediyorsunuz. Kızlarımızın toplumda önde olmasını istiyorum. Vakit zaman haksızlığına uğrarsanız bile sonunda başarılı olacaksınızdır.

TFF Lideri Nihat Özdemir de “Emekleri, sevgileri, yürekleriyle bizlere hep ilham kaynağı olan bayanlarımızın bu manalı 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü TFF ismine yürekten kutluyorum. Bayana yönelik her türlü ayrımcılık ve şiddetin son bulması için hepimize büyük sorumluluk düşmektedir” değerlendirmesinde bulundu. Bayan futbolunun Avrupa’da üst düzeye ulaşması ve gelişmesi için her türlü çabayı gösterdiklerini aktaran Özdemir, ilerleyen devirlerde bayan futboluyla ilgili farklı projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını kaydedip müjdeli haberler verdi:

“PANDEMİ nedeniyle tüm dünyada birçok ülkede bayan ligleri iptal edilirken biz değerli bir adım atıyoruz. Bayan ligimizi yakın bir vakitte başlatacağız. Bu heyecan verici gelişmenin de bayan futboluna değerli katkı sağlayacağına inanıyorum. Kestirim ediyorum 17 Nisan’da bayanlar ligini başlatacağız. Maksadımız 2023 yılında bayan hakemlerimize de Harika Lig’de misyon vermek.”