10 Şubat 2021 Yazarı admin 0

Wesley Sneijder Den Bosch’u satın almak için 1 Euro önerdi!

Galatasaray’da forma giydiği periyotta 2 Harika Lig şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final başarılarına imza atan Wesley Sneijder ülkesinde kulüp satın alıyor. Efsane futbolcu ve iş ortağı Ebert Dollevoet’in, Hollanda 2. Ligi’nde uğraş eden Den Bosch’u satın almak için görüşmelere başladığı öne sürüldü.

Sabah’ın, Hollanda basınından Brabants Dagblad’a dayandırdığı habere nazaran; Sneijder ve Dollevoet, Den Bosch idaresine kulübü sembolik olarak 1 Euro karşılığında borçsuz devralmak istediklerini iletti. Bu haberin Hollanda basınında yer alması ise satışla ilgili krize sebep olmuştu.

“KULÜBE YARDIM ETMEK İSTİYORUZ”

Omroep Brabant’a konuşan Dollevoet, “Kulübe yardım etmek istiyoruz. Bu haberin sızmasına çok üzüldük ve bu nedenle FC Den Bosch ile görüşmelerimizi askıya aldık. Bunu işlerin nasıl ilerlemesi gerektiğini görmek için yapıyoruz, zira idaredeki birinin kulübünün çıkarlarını düşünmediği ortada. Evvel kendi içlerinde problemleri çözmelerine müsaade verdik. Kulübe ve taraftarlarına yardım etmek istiyoruz, öbür hiçbir hedefimiz yok” tabirlerini kullanmıştı.

AMERİKALI RAKİP!

Bu ortada Brabants Dagblad’a nazaran ise Den Bosch’u satın almak isteyen Wesley Sneijder’in bu bahiste önemli bir rakibi var… Belçika’da KV Oostende, İngiltere’de Barnsley, Fransa’da Nancy Lorraine ve İsviçre’de FC Thun kadrolarının sahibi olan Pacific Media Group da Hollanda grubunu bünyesine katmak istiyor. Amerikan şirketinin mevcut idareye bu satın alma için 1.5 milyon euroluk bir teklifte bulunduğu söz edildi.