14 Şubat 2021 Yazarı admin 0

Türk futboluna bir bayan lider daha! Berna Gözbaşı’dan sonra..

İş bayanı Hülya Doğan, gayesi şampiyonluk olarak belirlerken, kendisine Hes Kablo Kayserispor Kulüp Lideri Berna Gözbaşı’nı örnek olarak aldığını söyledi. Bu bahiste en büyük takviyesi kızı Seyran’dan gördüğünü lisana getiren Hülya Doğan, kulübün kurucuları ortasında yer alan eşi Metin Dogan’ın başkanlık yaptığını o devirde kulübe sık sık gittiğini maçların izlediğini söyledi. Eşinin başkanlığı bıraktıktan sonra da kulübü yakından takip ettiğini lisana getiren Doğan, “Son devirde sıhhat meseleleri nedeniyle pek sık gidip gelemiyor. Kulübün âlâ yelere gelmesi için benden sahip çıkmamı, başkanlık yapmamı istedi. Bende kabul ettim. Eşimden aldığım bayrağı daha ilerilere götürmek istiyorum” dedi. Hülya Doğan, başkanlığa giden yolun nasıl açıldığını şöyle anlattı: “Eşim Gültepespor kulübünün kurucularındandır. Başkanlığını da yaptı. Rahatsızlığından ötürü bu bayrağı ben aldım ve sürdürmeye devam edeceğim. Amacımız daha âlâ yere gelmek. Gençlerimize ve atletlerimize daha yararlı olmak için çalışacağız. Daha evvel takip ediyordum kulübü lakin eşimin rahatsızlığından ötürü son devirlerde takip edemedim. Gaye olarak kendimize Bölgesel Amatör Lig’i belirledik. Alt yapı ile ilgili de onlar için de elimizden geleni yapacağız.”

BERNA GÖZBAŞI’NI ÖRNEK ALIYOR

Gültepespor’u her vakit yakından takip ettiğini ancak başkanlık için çekindiğini lisana getiren Hülya Doğan, “Spor branşında Berna Başkan’ı örnek alıyorum. Yıllar evvel benim eşim başkanlık yaparken ‘Hanım dedi Cemal Liderim ile birlikte bu başkanlığı sen devam ettir. Aktifsin başarılısın’ dedi. O vakit ben şöyle düşünmüştüm, ‘Kayseri üzere bir yerde bayan bir lider olursa beşerler ne der?’ Yok demiştim. Laf kelam dedikodu çıkar diye çekindim. Günler geçti devran döndü Berna Gözbaşı Lideri görünce ‘İşte bunu başardı, bir bayan bunu başardı’ dedim. Onun vermiş olduğu hamasetten ötürü onu tebrik ediyorum. Elbette ki onu örnek alıyorum. Bayanlara örnek olmayı düşünüyorum, Berna hanımdan akıl fikir alarak dayanak olmasını isteyeceğim. İnşallah bende başarılı olacağım” dedi.

İDARE ŞURASI KARARI İLE LİDER SEÇİLDİ

Gültepespor idaresinin aldığı karar sonrasında idare heyeti başkanlığına seçilen Hülya Doğan, pandemi devrinde yapılamayan genel konseylerini başlaması ile birlikte seçim ile vazifeye gelecek. Yeni dönemde idarenin aldığı karar ile başkanlığa getirilen Hülya Doğan’a idare konseyi isminin yazılı olduğu bir forma armağan etti. Hülya Doğan üzerinde Gültepespor armasının bulunduğu pastayı idare şurası üyeleri ile birlikte keserek, misyonuna başladı.