17 Şubat 2021 Yazarı admin 0

TFF’den ‘seyircili’ maç açıklaması! “1 Nisan’a kadar mümkün değil”

TFF Lideri Nihat Özdemir, futbol liglerinde maçların 1 Nisan tarihine kadar seyircisiz oynanmaya devam edeceğini açıkladı.

beIN Sports’a konuşan Özdemir, bahisle ilgili olarak, “1 Nisan’a kadar seyircili oynatma talihimiz yok. 1 Nisan’da değerlendireceğiz. Sıhhat Bakanlığı ile birlikte karar vereceğiz.” tabirini kullandı.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNİ SEYİRCİLİ OYNAMAK İSTİYORUZ”
Özdemir, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın konut sahipliği yapacağı 2021 Şampiyonlar Ligi

“Olimpiyat Stadı’mız âlâ değil, çok âlâ durumda. İstanbul koşullarına uygun en güzel çimleri seçtik ve getirdik. Biz Hollanda maçını Galatasaray’ın alanında oynamak istedik ancak maalesef sahanın son halini gördünüz. Şu anda Şenol Hocamız o maçı orada oynasak mı oynamasak mı diye düşünüyor. Tahminen o maçı da Olimpiyat Stadyumu’nda oynayabiliriz. Alanda değerli olan drenajların ve bakımların tertipli olması lazım. Drenaj sistemi nedir? Kar yağdığında karın eriyip su hale gelmesinden sonra drenaj sisteminin bu suyu çekmesi lazım.

Her statta yapılabilir. Ancak hem bütçe lazım, proje hazırlamak lazım, yetkili insanların bu işi yapması lazım. Bu bizim sorumluluğumuzda değil ancak bizden yardım istenirse yardım ederiz.

Şampiyonlar Ligi finalinde stada seyirci alınması durumunun mutlaklaşması için 1 Nisan’ı beklemek zorundayız.”

“EN GÜZEL VAR SİSTEMİ BİZDE”

En uygun VAR sistemine sahibiz. En güzel teknik kapasiteli VAR sistemi bizde. İnsan işin içinde olunca kusur olabilir. Burada kasıt aramak lazım. Neymiş ligi dizayn ediyormuşuz. Biz bu ligi fakat bu hakemlerle tamamlayabiliriz.

Maç başladıktan sonra futbolcular ve teknik yöneticiler hakeme yardım etmezse, dünyanın en düzgün hakemini getirseniz bile düzgün bir maç yönetemez. Lütfen yöneticilerimiz taraftara ileti vermek için hakemlerimizi kötülemesinler.

MHK liderimiz gerekli olduğunda hakemleri denetim edip gerekli cezaları veriyor. Gerçek bir tespiti olan varsa biz onun üzerine gideriz. Bir haksızlık varsa gerekli cezaları veriyoruz. Herkes müsterih olsun. Sene sonu kim hak ederse o şampiyon olacaktır.”

TFF’den açıklama geldi! Seyircili maçlar…
İşte dünyanın en farklı stadyumları! O kare şoke etti
TFF eski ulusal futbolcu Garbis İstanbulluoğlu’nu andı
TFF’den toplantı kararı! “İstifalar…”
TFF’den şehitlerimiz için başsağlığı bildirisi
Bilim Heyeti üyesi açıkladı! “Eğer maçlara seyirci alınırsa…”
El-Hilal’de Razvan Lucescu ile yollar ayrıldı!