26 Şubat 2021 Yazarı admin 0

Son dakika spor haberi: Bölgesel Amatör Lig 17 Nisan’da başlayacak

TFF’den yapılan açıklamada, Kovid-19 salgını nedeniyle amatör futbol alanlarının idman ve karşılaşmalara kapatılması ile hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle amatör futbol karşılaşmalarının oynatılması ile ilgili bir takvim oluşturulamadığı hatırlatıldı.

Futbol dönem takviminin daraldığına değinilen açıklamada, “Gelinen süreçte TFF, futbol dönem takviminin daralmasını da dikkate alarak 2020-2021 döneminde mahallî amatör futbol liglerinin oynatılmamasına, bununla birlikte kuralların uygun olması, ilgili kurum ve kuruluşların onay vermesi halinde yalnızca Bölgesel Amatör Lig karşılaşmalarının oynatılmasına karar verdi. Kovid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak birebir vilayet yahut birbirine yakın vilayet kadrolarının tıpkı kümelerde yer alması aslına dayalı belirlenecek gruplandırma sistemi ile küme karşılaşmaları ve bölge birinciliği karşılaşmaları yaklaşık 15 haftalık bir müddette tamamlanacak.” denildi.

BAL’ın statsüyle ilgili bilginin verildiği açıklamada, “2020-2021 dönemi Bölgesel Amatör Lig 52 kümeden oluşacak olup, kümelerde yer alacak ekip sayılarına nazaran iki yahut üç devreli lig yordamı olarak müsabakalar oynanacak. Her kümenin birincisi olan kadro bölge birinciliği karşılaşmalarına katılmaya hak kazanırken kümede en altta yer alan kadro kendi ilinin mahallî ligine dönüş yapacak. Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 kadro 9 farklı tarafsız küme merkezinde karşılaşmalarını oynayacak ve 9 bölgenin birincileri TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.” sözleri kullanıldı.

BAL karşılaşmalarının 17-18 Nisan’da başlayacağının aktarıldığı açıklama, “Grupların oluşumu ve 2020-2021 dönemi detaylı BAL statüsü önümüzdeki günlerde açıklanacak olup, kümelerin açıklanması sonrası küme kuraları ve fikstür çekimi yapılacak.” sözleriyle tamamlandı.

Kaynak: AA