20 Şubat 2021 Yazarı admin 0

Sergen Yalçın’la ilgili kelamları tartışılan Nazlı Canyurt beIN Sports’tan ayrıldı

Üstün Lig’in 13. haftasında Fatih Karagümrük’ün Galatasaray’la karşı karşıya geldiği maçın akabinde Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın’la ilgili örnek verirken, “X hoca” tabirini kullanan spiker Nazlı Canyurt, toplumsal medyada Beşiktaşlı taraftarların büyük yansısını çekmişti.

O günden bu yana hakkındaki tenkitler artan Nazlı Canyurt, toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yayıncı kuruluştaki misyonundan ayrıldığını duyurdu.

İşte Nazlı Canyurt’un o açıklaması:

10 yıl evvel sunuculuğunun başında, heyecanlı, istekli ve futbolu çok seven bir genç olarak girdim kapıdan. Büyüdüm, geliştim, olgunlaştım. Yalnızca çok çalışarak, senelerce, böylesi erkek hâkim bir bölümün en itibarlı programlarına imza attım. Her gün yeni bir şey öğrendim.

Ve şairin dediği üzere “Ustalaştık biraz daha taşı kırmakta, dostu düşmandan ayırmakta…”

Aslında uzun vakit evvel karar vermiştim lakin yaşadığım ve çoğunuzun bildiği bir olay (o da öteki bir vaktin ve öteki bir mecranın konusu) sebebiyle bunu erteledim.

Zira sormadan, araştırmadan, öğrenmeden algılara kapılıp insanları işlerinden edebileceğine inanmak; rüzgara nazaran istikamet değiştiren, daima güçlüden yana olan, toplumsal medyayı gerisine almış ‘ağabey’leri daha da kuvvetlendirecek ve tıpkı sizler üzere ailesini geçindirmek için çok çalışmak mecburiyetinde olan iş arkadaşlarımı güç durumda bırakıp, hırpalayacaktı. Artık “biraz daha ertele” dediğim kararımı hayata geçirmenin vakti geldi. Zira artık üzerinde yalnızca her hafta tazelenen çiçekler olan, canım Emre Gönlüşen’in çabucak yan tarafımdaki masasına gözüm çok daha fazla takılır oldu.

Zira artık hayatımı dönemlere nazaran değil, mevsimlere nazaran yaşamak ve her şeyden değerlisi çocuk yaştan beri büyük bir tutkuyla peşinden koştuğum futbolu “yeniden” sevebilmek istiyorum.

15 yıldır dişimle tırnağımla, gerçek dostlarımdan öbür kimsenin takviyesini almadan, yanlışsız bildiğimle bir bayana en yakışan biçimde sürdürdüğüm mesleğime ve beIN Sports ekranlarına veda ediyorum. Yeni hayatıma farklı heyecanları yanıma katarak devam edeceğim. Hoşça kalın.