10 Şubat 2021 Yazarı admin 0

Khabib Nurmagomedov’dan Cristiano Ronaldo itirafı! “Futbolcu olmak için…”

Karma dövüş sanatlarının (UFC) birinci Müslüman şampiyonu olarak tarihe geçen Khabib Nurmagomedov, futbolcu olmanın hayalini kurduğunu söyledi.

Dövüş mesleğini geçen sene sonlandıran Dağırstanlı eski dövüşçü, Rus basınına yaptığı açıklamada, “Profesyonel futbolcu olmak benim çocukluk hayalim. Futbol, tüm sporların hükümdarıdır. Bunun için kimlerle konuşmadım ki! Bunu nasıl yapabilirim diye Cristiano Ronaldo, PSG Lideri Al Khelaifi ve UEFA Lideri Ceferin ile konuştum.” dedi.

“HAYALİM REAL MADRID”

Rusya’nın esaslı kadrolarından Spartak Moskova’nın antrenmanlarına katılan Khabib Nurmagomedov, “Spartak yeterli bir grup doğal ki ancak benim hayalim Real Madrid. Birinci hatırladığım maç Real Madrid maçıydı. 1998’deki Şampiyonlar Ligi finalinde Mijatovic’in attığı golü hala unutamam. Ofsayttan atmıştık fakat tekrar de kazanmıştık.” sözünü kullandı.

“1 NUMARALI SPOR FUTBOLDUR”

Futbolu tüm sporların hükümdarı olarak gördüğünü belirten Nurmagomedov, “Benim için futbol bir numaralı spordur. Aslında futbol bir sanattır. Kazanmak için karşındakini dövmeye gerek yoktur. Çok sıkıntı bir spor alışılmış lakin futbolu UFC ve MMA’dan daha çok seviyorum.” diyerek kelamlarını noktaladı.